Eski orta sıklet şampiyonu Rockhold geri dönüyor

Eski orta sıklet şampiyonu Luke Rockhold uzun bir aranın ardından bir sonraki dövüş için geri dönüyor. Fakat bu sefer dövüşmek istediği division biraz yukarılarda. Geçtiğimiz gün UFC Tonight’ta konuşan Rockhold eski ağır sıklet şampiyonu Fabricio Werdum ile karşılaşmak istediğini söyledi. Rockhold’un bu dövüşü istemesinin en büyük nedeni ikilinin bundan yıllar öncesine dayanan Strikeforce MMA düşmanlığı. Öte yandan Werdum, Bisping’in Rockhold’u nakavt ettiği UFC 199 sonrası şampanya açıp kutlama yaptığını söylemişti. Görünüşe göre ikili arasındaki husumet 2017’de de devam edecek gibi.

Werdum ile daha önceden problemli olduğunu belirten Rockhold; “Kendisiyle hep dövüşmek istemişimdir. Orta sıklet liginin durumu ortada. Unut gitsin adamım. Ben ağır sıklete geçiyorum. Umarım dövüş gerçekleşir.” dedi.

Eski orta sıklet şampiyonu Rockhold geçtiğimiz Haziran ayında UFC 199’da Michael Bisping’e nakavt olduğundan bu yana maçlara çıkmıyordu. Kasım ayında Ronaldo Souza ile dövüşmesi planlanan Rockhold’un dizinden yaşadığı sakatlık bu süreyi daha da uzatmıştı. Görünüşe göre eski şampiyonun sağlığı yerinde gözüküyor. Michael Bisping’in Nisan ayında Georges St- Pierre ile ve Ronaldo Souza’nın da Robert Whittaker ile yaklaşan maçlarının olması Rockhold’u büyük sulara itmiş oldu. Aldığı bu kararla ilgili konuşan Rockhold; “Ağır sıklette ne kadar devam ederim bilmiyorum. Bu dövüşü uzun zamandır istiyorum. Umarım bunu gerçekleştiririz. UFC para kazanmak istiyor değil mi?. O halde bu maçı düzenlesinler.” dedi.

Bakalım UFC, Rockhold’un isteğine cevap verecek mi..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir