Conor McGregor’dan Mayweather’a: Benimle karşılaşmak istemiyor

UFC tüy sıklet ve hafif sıklet şampiyonu Conor McGregor geçtiğimiz günlerde yine iddialı açıklamalarda bulundu. 28 yaşındaki dövüşçü kendisinin ringde rakipleri domine edeceğini belirtti ve “Ben boks adamıyım. Göreceksiniz ne dediğimi. Zamanı gelince sadece izleyin. O ringe adım attığım zaman tüm dünya şok olacak. Floyd’u durduracağım ve hepiniz susacaksınız. Boks yapmaya hazırım. Uzun zamandan beri hazırlanıyordum. Eylül gibi bunun gerçekleşeceğini tahmin ediyorum. Daha önceden Floyd ile konuşmak için Las Vegas’a gittim. Sonrasında emekli oldu. Benimle karşılaşmak istemiyor. Kim olsa aynısını yapardı” dedi.

Alınan son haberler her iki tarafın hala görüşmeleri devam ettirdiği yönünde. İki tarafında yaptığı bu iddialı açıklamalar çıtayı her geçen gün daha da yükseltiyor. Öte yandan UFC hafif sıklet şampiyonu Nate Diaz geçtiğimiz gün Twitter’dan UFC Başkanı Dana White’ın “Kendisine gönderilen maç tekliflerini geri çeviriyor” sözlerine cevap verdi. Dana White’ın iddialarını yalanlayan Diaz biraz argo bir dille White’ı eleştirdi ve bunların yalan olduğunu söyledi. “Benim hakkımda yalan söylemeden duramıyor. Bana gelen sadece bir teklif vardı o da komik bir teklifti. Sadece güldüm” diyen Diaz geçtiğimiz Ağustos ayında UFC 202’de Conor McGregor’a yenildiğinden beri hiçbir maça çıkmadı.

Geçen sürede Diaz, McGregor dışında hiçbir rakiple karşılaşmak istemediğini açık bir dille söylemese de otoriteler tarafından bu böyle değerlendirildi. Görünüşe göre Diaz’ın bu isteği yakın zamanda gerçekleşemeyecek gibi. An itibariyle Floyd Mayweather ile dövüş hazırlığında bulunan McGregor’un gündemi bir hayli yoğun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir