NFL Mock Draft: İlk 20 tahminleri

Sevgili Murica Sports okurları, NFL Draft’ına dört gün kaldı ve biz Amerikan futbolseverleri NFL’in yeni yıldızlarının profesyonelliğe ilk adımlarını atacakları bu organizasyonunun heyecanı sardı. Bu yazıda takımların ihtiyaçlarına göre ilk 20 sıra seçim tahminlerimi yazacağım. Mock Draft diye tabir edilen bu konsept tamamen tahminler üzerine yazılan bir yazı. Dilerseniz ilk sıra seçiminden başlayalım;

1. Cleveland Browns: Myles Garrett, Defensive End, Texas A&M

Browns’ın her ne kadar oyun kurucuya ihtiyacı olsa da Myles Garrett’ın yeteneği uzun bir süredir herkesin dilinde. Bundan dolayı Garrett’ı riske atmayıp ilk sıradan seçeceklerini düşünüyorum.

2. San Francisco 49ers: Solomon Thomas, Defensive End, Stanford

49ers’ın Brian Hoyer’ı kadroya katması takımın önümüzdeki sezon için yola çaylak oyun kurucuyla devam etmeyeceğini hissettirdi. Thomas’ın pass rusher yeteneği ve takımın 4-3 savunma sistemine uyacak olması 49ers için mantıklı bir seçim gibi gözüküyor.

3. Chicago Bears: Jonathan Allen, Defensive Tackle, Alabama

Bears, Jay Cutler’ı gönderdikten sonra henüz bir adım atmadı. Belki duruma göre takasta yapabilirler. Ben buna fazla şans vermiyorum. Bears’ın NFC Kuzey grubundaki ezeli rakiplerin tehlikeli oyun kurucularında baskı kuracak oyuncu grubuna ihtiyacı var. Jonathan Allen’da bu sene ki Draft’ta bu tanıma uyan en iyi isimlerden biri.

4. Jacksonville Jaguars: Dalvin Cook, Running Back, Florida State

Jaguars bu offseason transfer piyasasında genç yeteneklere sahip savunmasına çok önemli takviyeler yaptı. Dördüncü sıra seçimlerini hücumda büyük tehdit oluşturabilecek bir isim olan Cook’tan yana kullanacaklarını düşünüyorum. Cook bu sene ki running back oyuncuları arasında öne çıkan isimlerden. Zaten Jacksonville’de fazla uzak değil Florida State’e..

5. Tennessee Titans: Marshon Lattimore, Cornerback, Ohio State

Titans için cornerback pozisyonu çok önem teşkil ediyor. Bu transfer döneminde her ne kadar Patriots’tan Logan Ryan’ı alsalar da Titans için Lattimore hamlesi secondary bölgesini daha da güçlendirecektir.

6. New York Jets: Jamal Adams, Safety, LSU

Bu sene ki Draft sınıfında en iyi savunma oyuncuları arasında gösterilen Jamal Adams, New York Jets savunması için adeta biçilmez kaftan. Oyun stili olarak geleceğin Eric Berry’si olarak da değerlendirilen Adams, Jets savunmasına çok şey katabilir.

7. Los Angeles Chargers: Malik Hooker, Safety, Ohio State

Bu sene en çok karşılaştırılan ikililerden biri de Hooker-Adams ikilisi. Tahminlerde herhalde en çok buralarda çuvallayacağım. Ohio State’de Eric Weedle’ın sakatlığında çok iyi performans gösteren Hooker’ın Chargers’a gideceğini düşünüyorum.

8. Carolina Panthers: Leonard Fournette, Running Back, LSU

Jonathan Stewart’ın yaşının 30’a gelmiş olması ve sakatlık geçmişi Panthers’a bu sene ilk turdan running back draft etmeye zorlayacak gibi. Fournette bu sene running back oyuncuları arasında bana göre en iyisi. Cam Newton ile çok can yakacaklarını düşünüyorum. Gönül isterdi ki Packers draft etsin..

9. Cincinnati Bengals: Reuben Foster, Inside LB, Alabama

Reuben Foster’ın güçlü fiziği ve atletizmi Bengals savunmasına çok fayda sağlayabilir. Vontaze Burfict dışında linebacker pozisyonunda yaşlı ve yavaş kalan Bengals’a Foster ilaç olabilir.

10. Buffalo Bills: John Ross, Wide Receiver, Washington

Buffalo’nun hücumda Sammy Watkins’in yanına John Ross’u alması çok katkı sağlayacaktır. Hızlılığıyla dikkat çeken Ross, NFL Combine’da 40 yard’lık koşu rekorunu kırmıştı.

11. New Orleans Saints: Taco Charlton, Defensive End, Michigan

Savunmadan bir türlü istediği meyveyi alamayan Saints bu offseason’da yine değişik hamleler yaptı ve önlerinde Taco Charlton gibi bir fırsat var. Taco Charlton’ın bu seneki iyi pass rusherlardan olması Saints’in dikkatini çekmiştir diye umuyorum.

12. Cleveland Browns: Mitchell Trubisky, Quarterback, North Carolina

Browns’ın bu sene iki tane güzel draft hakkı var. Bu seneki oyun kuruculardan pek emin değilim. Onun için Browns’ın ilk sıradan oyun kurucu seçeceğini düşünmediğimi yazdım. Trubisky olur da 12.Sıraya kalırsa Browns’ın kendisini seçeceğini düşünüyorum.

13. Arizona Cardinals: Mike Williams, Wide Receiver, Clemson

Michael Floyd’un takımdan gönderilmesi ve Larry Fitzgerald’ında yavaş yavaş kariyerinin sonlarına gelmesi Cardinals’da wide receiver boşluğu oluşturuyor. Mike Williams’ın Cardinals’a gideceğini düşünüyorum.

14. Philadelphia Eagles: Marlon Humphrey, Cornerback, Alabama

Kendilerine olur da Dalvin Cook gibi bir running back kalırsa bu tahmini unutun. Tam tersi olursa Marlon Humphrey “Welcome to Philly”

15. Indianapolis Colts: Derek Barnett, Defensive End, Tennessee

Colts’un gerekirse outside linebacker olarak da kullanabileceği parlak bir isim.

16. Baltimore Ravens: Cam Robinson, Offensive tackle, Alabama

Lisede beş üzerinden beşlik bir oyuncu olan Robinson, Alabama’da bu kadar olamamıştı. Yine de güçlü fiziği Ravens’a faydalı olabilir. Olur da bu tahminde yanılırsam anlayın ki Ravens, wide receiver draft etti. Buradan Steve Smith’e de selam olsun..

17. Washington Redskins: Zach Cunningham, Inside linebacker, Vanderbilt

Offseason’da defans hattını güçlendiren Redskins’in linebacker’da hala yardıma ihtiyacı var. Cunningham iyi bir hamle olabilir.

18. Tennessee Titans: O.J. Howard, Tight end, Alabama

Beşinci sıra seçiminde Titans’a cornerback gönderdik. Sıra hücum hattında ve bu isim O.J. Howard.

19. Tampa Bay Buccaneers: Christian McCaffrey, Running back, Stanford

Jameis Winston’ın etrafını güçlendirmenin yollarını arayan Buccaneers offseason’da DeSean Jackson hamlesini yaptı. McCaffrey ile bu hat daha da güçlenecektir.

20. Denver Broncos: Ryan Ramcyzk, Offensive tackle, Wisconsin

Geçtiğimiz sezon Broncos o-line’ı kötü bir performans gösterdi. Malumunuz Wisconsin’de o-line oyuncusunun fabrikası konumunda. Broncos’un Ramcyzk’i seçeceğini düşünüyorum.

2017 yılında Murica Sports’u kuran Kemal Kasranoglu sitemizde yöneticilik ve editörlük yapmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.