Edmonton Oilers’ın galibiyet serisi devam ediyor

Edmonton Oilers’da playoff öncesi moraller bir hayli yüksek. Kanada temsilcisi dün gece Pacific grubundaki rakibi San Jose Sharks’ı 3-2 mağlup etmeyi başardı ve arka arkaya dördüncü galibiyetini elde etti. Böylelikle Oilers, Pacific grubunda Anaheim Ducks’ın ardından ikinci sıraya yükseldi. Geçtiğimiz haftalarda iyi oynadığı maçları kaybeden Sharks dün gece de Connor McDavid’e engel olamadı. Patrick Maroon’un iki gol atıp yıldızlaştığı maçta Connor McDavid ise bir gol ve bir asist ile Oilers galibiyetine katkı sağladı. Maç sonunda konuşan Patrick Maroon; “Bu maç bizim için bir nevi playoff hazırlığı oldu. Eninde sonunda Sharks ile playoff’ta karşılaşacağız. Onlara güzel bir mesaj verdiğimizi düşünüyorum.” dedi.

Dün gece bu sezon ki 28.golünü atan genç yıldız McDavid maç sonrası yaptığı açıklamada “Bu tarz maçlar playoff öncesi oynanması gereken maçlar. Bizim için önemli bir maçtı. Takımın şu anki durumundan oldukça mutluyuz. Oiler olmak için güzel bir zaman.” dedi.

Öte yandan, oynadığı son sekiz maçın yedisini kaybeden San Jose Sharks playoff’a kalmayı garantilemesine rağmen dün gece Oilers mağlubiyeti sonrası Pacific grubunda üçüncü sıraya düştü. Edmonton Oilers ise hafta içerisinde Los Angeles Kings’i 2-1 mağlup etmiş ve 2005 yılından bu yana ilk defa playoff’a kalmayı başarmıştı.

2017 yılında Murica Sports’u kuran Kemal Kasranoglu sitemizde yöneticilik ve editörlük yapmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.