Chicago Blackhawks Playoffları garantiledi

Chicago Blackhawks dün gece Colorado Avalanche’i 6-3 mağlup etti ve Batı Konferansında Stanley Cup playofflarını garantileyen ilk takım oldu. Üçüncü çeyrekte momentumu yakalayan Blackhawks beş gol kaydetti ve sahadan 6-3 galip ayrıldı. Blackhawks, Central grubunda en yakın rakibi Minnesota Wild’ın yedi puan önünde bulunuyor. Maç sonunda konuşan Blackhawks kaptanı Jonathan Toews; “Bu tarz sıkıntılı maçları sezon içerisinde yaşadık. Son çeyreğe kadar hücumun tıkandığı zamanlar olsa da kazanmasını bildik.” dedi.

Son çeyrek öncesi Mikhail Grigorenko’nun iki ve Sven Andrighetto’nun attığı bir gol ile Colorado ekibi son çeyreğe 3-1 önde girdi. Sonrasında Blackhawks kendini toparlamaya başladı ve Toews, Panik ve Panarin’in golleriyle öne geçmeyi başardı. Skoru 4-3’e getiren Chicago ekibi sonrasında kaptan Toews ve Marcus Kruger’in golleriyle skoru 6-3 yaptı ve maçın sonucunu belirledi. Toews bu maçla birlikte toplam yirmi gole ulaştı ve galibiyette önemli rol oynadı.

Maç sonunda konuşan Colorado defans oyuncusu Mark Barberio; “ Son çeyreğe kadar iyi oynadık. Chicago gibi bir takıma karşı son çeyrek maçı bırakırsanız sonuçları böyle olur. Momentumu iyi yakaladılar ve bizde maalesef izlemekle yetindik.” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir