Floyd Mayweather emeklilikten geri dönüyor

Görünüşe göre Floyd Mayweather emeklilikten geri dönüyor. Emekli yıldız boksör Mayweather geçtiğimiz gün UFC hafif sıklet şampiyonu Conor McGregor ile şartların uygun olduğu takdirde dövüşeceğini açıkladı. Liverpool’da konuşan Mayweather; “Bugün itibariyle McGregor için emeklilikten çıktığımı açıklıyorum. Eğer konuştuğu kadar gerçekse ve cidden benimle dövüşmek istiyorsa gelsin bu işi halledelim.” dedi.

McGregor’ın California eyaletinin atletik komisyonu tarafından aldığı lisans Mayweather ile dövüşmesini sağlamayabilir. Hatırlayacağınız üzere Mayweather 11 yıllık kariyerindeki tüm müsabakalara Nevada eyaletinde çıkmıştı. İkilinin sözlü atışması sosyal medyaya da taşınmıştı. Daha önce Twitter’dan McGregor hakkında tweet atan Mayweather; “Beni dinle Conor. Bu dövüşün gerçekten yapılmasını istiyorsan UFC ile görüş, anlaş ve benimle iletişime geç.” yazmıştı.

28 yaşındaki McGregor UFC ile anlaşmalı olduğu için doğal olarak UFC Başkanı Dana White’da bu işin içerisine dahil olmak istiyor. Mayweather Eylül 2015’de kariyerini 49-0 ile tamamlamış ve 11 yıl genelinde 700 milyon dolar kazanmıştı. McGregor ise 2008 yılında başladığı MMA kariyerine iki ayrı sıklet şampiyonluğu sığdırdı ve UFC tarihinde bir ilke imza attı. 2013 yılında UFC ile anlaşan McGregor 2015 yılında UFC 194’te Jose Aldo’yu 13 saniyede nakavt etti ve UFC tüy sıklet şampiyonu oldu. Aynı zamanda bu nakavt UFC tarihinin en çabuk nakavtıydı. 2016 yılında ise UFC 205’te Eddie Alvarez’i nakavt eden McGregor hafif sıklet şampiyonu oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.